Istanbul Sensörler Algılayıcı Cihazlar’ın (ISAC) Kuruluşu 2009 yılına dayanmaktadır. Türkiye’de  algılayıcı cihazlar konusunda, profesyonel ekibiyle beraber  sektöründeki en önemli firmalardan biri olmayı başarmıştır.

İletişim

Şerifali Mah. Emin Sk. No: 51/5 Ümraniye / İSTANBUL

bilgi@isac.com.tr

0216 520 31 50

0216 520 31 80

Tüm motorun tahrik hattı durumunun çok etkili göstergeleri olan akım dalga biçimini ve spektrumu izleyerek ciddi sorunlar meydana gelmeden önce normal davranıştan herhangi bir sapma tespit edildiğinde bakım yapılmasını önerir.

Akım tabanlı durum izleme şunları sağlar:

  • Kontrolörü ve akım kelepçesini motorda kablolu sensörlere gerek kalmadan panoya takma. Su altında veya temiz odalarda, HVAC sistemlerinde, mevcut makinelerde veya erişilemeyen yerlerde bulunan motorlar ve pompalar için en iyi çözümdür.
  • Tüm tahrik hattının durumunu kapsamlı bir şekilde izleme. Pompa kavitasyonu, yük dengesizliği, hatalı hizalanmış kayışlar, rotor ve statör sorunları gibi anormalliklerin emilen akımın dalga biçiminde anormalliklere neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu anormallikler, titreşimlerde henüz değişiklik algılanmadan önce bile bu yöntemle kolayca tespit edilebilir.
  • Parametre ayarı çok basit olduğundan ve analiz algoritması kontrolöre entegre olduğundan, kullanıcı dostu yazılımla sistemi birkaç dakika içinde kurma.
Cihaz, bağımsız olarak kullanılabilir veya daha geniş bir çözüme entegre edilerek aşağıdakiler gibi fonksiyonlar sunabilir:
  • uyarı/alarm durumunda bildirimler,
  • uzaktan izleme
  • özel uygulamalar ve MQTT sunucusu ile interaktif çalışma.